banner web ops 2022 A3 dolomiti2024 banner

Nacionalni parkovi Sjeverne Amerike, predavanje i projekcija fotografija

golub amerika800b

Ogranak Matice hrvatske u Svetoj Nedelji i Planinarsko društvo "Pinklec" pozivaju Vas na putopisno predavanje i projekciju fotografija

NACIONALNI PARKOVI SJEVERNE AMERIKE

Predavač: mr.sc. Siniša Golub, ravnatelj Javne ustanove "Međimurska priroda"

Predavanje će se održati u petak, 9. studenog 2018. s početkom u 19 sati u Turističko-informativnom centru Sveta Nedelja, Stilinovićeva 1. Ulaz je slobodan.

U sklopu predavanja održat će se promocija knjige "Nagovor na odvažnost", putopisa o obiteljskom "road tripu" po nacionalnim parkovima Sjeverne Amerike.

Ugođaj će upotpuniti samoborski duet MA LA izvedbom nekoliko prigodnih pjesama.

Nagovor omot knjige manji1"Nacionalni parkovi su najbolja američka ideja, a divljina pak prostor nade kako sve što vrijedi na ovom planetu nije zauvijek izgubljeno. No, koliko dobro poznajemo izvorište te ideje koja je promijenila svijet nabolje? Jesmo li dovoljno smioni da se svojom Cestom uputimo u osobnu potragu za slikama iz djetinjstva? Usudite se, nagovaram vas na odvažnost! Kroz fotografski putopis upoznajte američke nacionalne parkove i u divljem pronađite dublji smisao, dodajte život svojim godinama na Zemlji."

sinisa golubMr. sc. Siniša Golub (r. 1976.), ravnatelj Javne ustanove "Međimurska priroda", magistar je primarnog obrazovanja (učitelj) i magistar znanosti upravljanja zaštićenim područjima prirode. Radi u hrvatskom sustavu zaštite prirode, a osobna strast su mu putovanja u područja divljine i nacionalne parkove SAD-a. Objavio je nekoliko knjiga zavičajne tematike, sudjelovao na brojnim izložbama kao fotograf, a posjeduje i talent za organizaciju različitih procesa koji u konačnici dovode do nekog rezultata.

Pokrovitelji predavanja: Grad Sveta Nedelja, TZ Sveta Nedelja, ZKUU Sveta Nedelja, Svenkom d.o.o.

(sri)
Radna akcija - pregled i čišćenje staze planinarskog puta Sveta Nedelja - Okić
Info: 091 7675 389 (Marin), 098 9485 036 (Irena)

NP Sjeverni Velebit: Premužićeva staza, izlet opće pl. škole
Info: 091 7991 345, Robert

(sub)
 Samoborsko gorje: Okić, pokazne alpinističke vježbe OPŠ
info: 091 3373 315, Zvonimir

(ned)
Gorski kotar: Klek, izlet opće pl. škole
info: 098 1679 874, Tihomir

(ned)
Samoborsko gorje: Pohod "Pinklec na pleča" (Sveta Nedelja - Okić), izlet opće pl. škole
info: 098 9751 370, Duška

11./12.5.
(sub/ned)
Velebit: NP Paklenica, izlet opće pl. škole
info: 091 6767 232, Ivica; 091 3373 315, Zvonimir

Kamniško-Savinjske Alpe: Raduha (Slovenija), izlet opće pl. škole
info:

25./26.5.
(sub/ned)
Kalnik, izlet opće pl. škole
info: 091 3373 315, Zvonimir

30.5. - 2.6.
(čet-ned)
BiH: Vlašić, Jajce, piramide
info: 091 6767 232, Ivica

Kutak za vodiče i ostale članove Društva

Prijavom dobivate pristup zapisnicima sjednica Upravnog odbora i drugim dokumentima. Privremene podatke za prijavu (korisničko ime i lozinku) zatražite na pinklec.info@gmail.com.