26.2.2022. (subota) Otok Krk: Mjesečev plato

26022022 krkPLANINARSKO DRUŠTVO "PINKLEC" SVETA NEDELJA
organizira za svoje članove jednodnevni planinarski izlet

OTOK KRK: Mjesečev plato
subota, 26. veljače 2022.

Polazak je iz Sv. Nedelje u 06:00 sati iza pošte.

Prijevoz kombijem.
Planirani dolazak u Bašku uz jednu pauzu je oko 09:30 sati.

Otok Krk je vrlo zanimljiva destinacija za planinarenje zbog svoje posebnosti „suhozidne gradnje“, prastare građevinske tehnike - slaganje kamena bez ikakvog vezivnog materijala - gromače-suhozidi, mrgari, pokrivene cisterne (specifično građeni bunari - zdenci), prirodne lokve, te mošuni (tradicijsko suhozidno sklonište za stoku, većinom za ovce, prekriveno biljnim pokrovom).

Planirane točke obilaska: Baška-ispod groblja i crkve Sv. Ivana (70 m), vrh Stražice (372), Lokva Diviška (450 m), vrh Diviška (471 m), vrh Hlam (461 m), vrh Zakam (194 m).

Ukupna duljina staze je 14,7km.
Vrijeme hoda je 6 sati bez pauza.

Prehrana iz ruksaka, a kad krenemo nazad za Sv. Nedelju, možemo stati u restoran na Grobniku te pojesti nešto toplo.
Težina: Nezahtjevno, kondicijski umjereno.

Informacije i prijave: Samir Burnić, 098-272750, samir.burnic@gmail.com