Novaki, Športska 1 / 1. kat,

6.3.2022. (ned) Lika: Kremen

kremenPLANINARSKO DRUŠTVO "PINKLEC" SVETA NEDELJA
organizira za svoje članove jednodnevni planinarski izlet

LIKA: Kremen
nedjelja, 6. ožujka 2022.

OTKAZUJE SE ZBOG NEPOVOLJNE VREMENSKE PROGNOZE!

Polazak osobnim autima u 6:30 iza pošte. Vožnja sa stajanjem usput prema dogovoru. Izlaz s autoputa u Gornjoj ploči. Vožnja lokalnom cestom oko 30 minuta do Mazinskog prijevoja (ukupno oko 250 km u jednom smjeru).

Kremen je travnata glavica s betonskim geodetskim stupom iznad stijena i šumskog pojasa. Budući da vršni hrbat i sam vrh strše iznad šume, vidici s vrha su upravo oduševljavajući. Posebno se lijepo vide Ozeblin na Plješivici, ličko sredogorje, Velebit i bosanske planine. Kremen je najviši vrh Zadarske županije.

Hodanje makadamom do ulaska u šumu, dalje šumskom stazom do strmog dijela prije uspona na vršni hrbat, uz pomoć gelendera (sajle) penjanje na hrbat, travnatim hrptom do vrha koji je dio HPO, povratak istim putem.

Ukupna duljina hoda s pauzama 13 km (oko 5 h).

Težina: kondicijski nije prezahtjevno, tehnički nezahtjevno, osim detalja prije vršnog dijela, gdje se uz pomoć sajle (rukohvata) prolazi strmim dijelom.

Prehrana i piće iz ruksaka, u povratku mogućnost stajanja u Macoli na odmorištu Zir.

Planirani povratak u Sv. Nedelju oko 18 h.

Informacije i prijave: Filip Brozović, mob: 097 7296 136.