utorak

Božićni domjenak

Posavsko hribovje (Slo): Šmohor

Info: 091 541 4554 (Petra)

utorak

Svetonedeljski bregi: ponoćka u kapeli sv. M. Magdalene

Info: 091 444 6080 (Željko)

četvrtak

Medvednica: rijeka i brdo (podsusedske šetnice)

Info: 091 465 6952 (Vlado)

Medvednica: od doma do doma

Plan izleta za prosinac (pdf)

26.5.2019. (nedjelja) Posavsko hribovje (Slo): Mrzlica

28042019 mrzlicaPLANINARSKO DRUŠTVO "PINKLEC" SVETA NEDELJA
organizira za polaznike Opće planinarske škole i ostale članove jednodnevni izlet na:

POSAVSKO HRIBOVJE (Slo): Mrzlica (1122 mnv)
nedjelja, 26.5.2019.

Plan izleta:
- u 8.00 h polazak osobnim automobilima s parkirališta iza pošte u Svetoj Nedelji ili minibusom; potrebno je doći nekoliko minuta ranije
- vožnja starom cestom (Brežice-Krško-Sevnica-Radeče -Rimske Toplice -Hrastnik ) do Hrastnika (cca 1.40 h) uz stajanje na kavi
- povratak u Svetu Nedelju do 19 h

TRASA HODA (preko Klobuka):
- kružna trasa: Hrastnik (290 mnv) – Klobuk (890 mnv): 1,5 h, Klobuk -pl. Dom na Kalu (946 mnv): 0.5 h, odmor: 0,5 h, pl.dom na Kalu – Mrzlica (1122 mnv): 1 h, pl. Dom na Mrzlici (1090 mnv) odmor: 1h, povratak preko Ravni do Hrastnika (cca 3h)
VISINSKA RAZLIKA: 832 m
VRIJEME HODA: 6,5 h (pauze nisu uračunate)
TEŽINA (K 1, T 1): kondicijski: nezahtjevno do umjereno zahtjevno, tehnički: nezahtjevno

PREHRANA: iz ruksaka ili u pl. domovima
Obavezno uzeti štampove i gamaše!

Mrzlica je kao 4. najviši vrh Posavskog hribovja zadnjih godina postala iznimno popularno odredište planinara zbog svojih predivnih pogleda na izrazito slikovite grebene koji spajaju mnoštvo vrhova u tom planinskom masivu. Ugođaj i vidici posebno očaravaju zimi. Za lijepog vremena pružaju se pogledi na mnoge planine i vrhove: Liscu, Kum, Čemšenišku planinu, Šmohor, Kopitnik, na Julijske i Kamniške Alpe, te na Žumberačko gorje i Medvednicu.

Vodič: Petra Pavec. Informacije i prijave: Petra Pavec, 091 541 4554

Preporučena oprema: *planinarske cipele, *ruksak, štapovi, *hrana, *piće (barem 2 i pol litre, bezalkoholno, negazirano), Isosport (negazirani), čokolada, kišna kabanica ili kišobran, *vjetrovka ili jakna, *rezervna majica i čarape, mlijeko/krema za zaštitu od sunca, *osobna iskaznica, *zdravstvena iskaznica, *planinarska iskaznica, *manji komplet za prvu pomoć, planinarska karta, kompas, *baterijska svjetiljka, *nešto novaca (* obavezna oprema).

- svi sudionici izleta dužni su poštivati osnovne norme planinarske etike: hodamo u grupi, odn. ne izdvajamo se iz grupe, tempo hoda prilagođujemo najsporijima, nikoga ne ostavljamo samog u planini, ne skrećemo s označenih staza, ne ugrožavamo prirodu (biljni i životinjski svijet), ne uništavamo tuđu imovinu, ne bacamo otpatke (uključujući opuške), poštujemo opće norme kulturnog ponašanja prilikom međusobnog ophođenja i ophođenja prema usputnim prolaznicima, planinarima ili stanovnicima mjesta kroz koja prolazimo- u slučaju lošeg vremena ili nekih drugih nepredvidivih okolnosti, vodič zadržava pravo promjene plana izleta i prilagodbe trase hodanja.