e-pošta: pinklec.info@gmail.com; sastanci utorkom od 19:00

Za vrijeme Opće planinarske škole sastanci PD Pinklec održavat će se utorkom od 19:00 do 19:30., a predavanja pl. škole od 19:30 do 21:00.

Posavsko hribovje: Mrzlica, izlet Opće pl. škole
Info: 091 541 4554 (Petra)  Opširnije

subota
Svetonedeljski Breg, orijentacijska vježba Opće pl. škole

Karavanke: Golica, izlet Opće pl. škole
Info: 091 767 5389 (Marin)

8./9.6.
Kamniške Alpe, izlet Opće pl. škole

22./23.6.
Planinarsko hodočašće Sveta Nedelja - Sljeme - Marija Bistrica

29./30.6.
Ivanščica: planinarsko-glazbeno druženje na Belecgradu, uspon na vrh Ivanščice
Info: 091 444 6080 (Željko)

Plan izleta od travnja do lipnja (pdf)

19.5.2019. (nedjelja) Gorski kotar: Klek

DSCN6751PLANINARSKO DRUŠTVO "PINKLEC" SVETA NEDELJA
organizira jednodnevni izlet za polaznike planinarske škole i ostale članove

GORSKI KOTAR: Klek
nedjelja, 19. svibnja 2019.

Okupljanje planinara u 7:00 na parkiralištu iza pošte u Svetoj Nedelji.
Prijevoz osobnim automobilima do mjesta Bjelsko kraj Ogulina, odakle krećemo planinarskom stazom do planinarske kuće na Kleku (1000 mnv, cca 1,5 sati hoda) te dalje do vrha Kleka (1181 mnv, 0,5 h).
Ukupno vrijeme hoda: cca 3,5 h.

S obzirom da dom nije opskrbljen hranom, svu hranu potrebnu za jednodnevno planinarenje potrebno je ponijeti sa sobom u ruksaku. Pićem je dom opskrbljen, ali očekuje se gužva (najavljena je veća grupa djece planinara) pa preporučamo da se i piće nosi u ruksaku.

Ponijeti opremu prikladnu vremenskim uvjetima. Popis opreme: https://pd-pinklec.hr/index.php/9-razno/15-oprema-za-planinarenje .

Izlet je u kondicijskom smislu umjereno zahtjevan (ima nekoliko strmijih detalja), a u tehničkom smislu većim dijelom nezahtjevan, osim na dijelu staze između doma i vrha, gdje ima jedan umjereno zahtjevan detalj (nekoliko klinova i sajla).
Polaznici planinarske škole neka ponesu zamke (za uvježbavanje vezanja čvorova).

Informacije i prijave: 091 444 6080 (Željko).

Preporučena oprema: *planinarske cipele, *ruksak, štapovi, *hrana, *piće (barem 1 i pol litra po danu, bezalkoholno, negazirano), čokolada, kišna kabanica ili kišobran, *vjetrovka ili jakna, *rezervna majica i čarape, *osobna iskaznica, *zdravstvena iskaznica, *planinarska iskaznica, *manji komplet za prvu pomoć, planinarska karta, kompas, *baterijska svjetiljka, *nešto novaca (* obavezna oprema), *krema ili mlijeko za sunčanje.