20./21.7.
sub/ned

Julijske Alpe: Mojstrovka, Prisojnik

Šuma Starča

Info: 091 444 6080 (Željko)

Plan izleta za srpanj (pdf)

19.5.2019. (nedjelja) Gorski kotar: Klek

DSCN6751PLANINARSKO DRUŠTVO "PINKLEC" SVETA NEDELJA
organizira jednodnevni izlet za polaznike planinarske škole i ostale članove

GORSKI KOTAR: Klek
nedjelja, 19. svibnja 2019.

Okupljanje planinara u 7:00 na parkiralištu iza pošte u Svetoj Nedelji.
Prijevoz osobnim automobilima do mjesta Bjelsko kraj Ogulina, odakle krećemo planinarskom stazom do planinarske kuće na Kleku (1000 mnv, cca 1,5 sati hoda) te dalje do vrha Kleka (1181 mnv, 0,5 h).
Ukupno vrijeme hoda: cca 3,5 h.

S obzirom da dom nije opskrbljen hranom, svu hranu potrebnu za jednodnevno planinarenje potrebno je ponijeti sa sobom u ruksaku. Pićem je dom opskrbljen, ali očekuje se gužva (najavljena je veća grupa djece planinara) pa preporučamo da se i piće nosi u ruksaku.

Ponijeti opremu prikladnu vremenskim uvjetima. Popis opreme: https://pd-pinklec.hr/index.php/9-razno/15-oprema-za-planinarenje .

Izlet je u kondicijskom smislu umjereno zahtjevan (ima nekoliko strmijih detalja), a u tehničkom smislu većim dijelom nezahtjevan, osim na dijelu staze između doma i vrha, gdje ima jedan umjereno zahtjevan detalj (nekoliko klinova i sajla).
Polaznici planinarske škole neka ponesu zamke (za uvježbavanje vezanja čvorova).

Informacije i prijave: 091 444 6080 (Željko).

Preporučena oprema: *planinarske cipele, *ruksak, štapovi, *hrana, *piće (barem 1 i pol litra po danu, bezalkoholno, negazirano), čokolada, kišna kabanica ili kišobran, *vjetrovka ili jakna, *rezervna majica i čarape, *osobna iskaznica, *zdravstvena iskaznica, *planinarska iskaznica, *manji komplet za prvu pomoć, planinarska karta, kompas, *baterijska svjetiljka, *nešto novaca (* obavezna oprema), *krema ili mlijeko za sunčanje.