Novaki, Športska 1 / 1. kat,

Održan 1. susret malih planinara Hrvatske

U subotu 23. rujna 2023. u Brodskom Drenovcu je održan 1. susret malih planinara Hrvatske. Susretu su se pridružili i polaznici Male planinarske škole PD "Pinklec" Sveta Nedelja. Na tom hvalevrijednom projektu prisustvovalo je tristotinjak djece iz raznih dijelova Hrvatske, a susret se održao pod pokroviteljstvom HPS-a i Udruge slavonskih planinara. Usprkos lošim vremenskim uvjetima, djeca su se natjecala u raznim disciplinama. Naši mali Pinkleci osvojili su četiri prva mjesta - skakanje u vreći, nošenje lopte bez pomaganja ruku, trčanje s ruksacima i, ono najvažnije i najzahtjevnije, prvo mjesto osvojili su u uplitanju čvorova. Imali su veliku podršku vodiča koji su bili s njima - Samir, Željko, Miro i Tomislav, koji su, kao i ostali članovi društva, jako ponosni na njih.

Našim malim planinarima želimo još puno lijepih izleta!

(Duška Kričkić, rujan 2023.)

23092023 diljgora sl1 23092023 diljgora sl2 23092023 diljgora sl3