Uređenje planinarske infrastrukture i objekata - područje Oštrca, Samoborsko gorje - sredstvima Zagrebačke županije

U suradnji s planinarskim društvom "Željezničar" iz Zagreba planinarsko društvo "Pinklec" prijavilo se na javni natječaj Zagrebačke županije za financiranje programa i projekata udruga i neprofitnih organizacija u području zaštite okoliša i prirode u 2018. godini te su ishodili sredstva za projekt "Uređenje planinarske infrastrukture i objekata - područje Oštrca, Samoborsko gorje".

Navedenim projektom predviđene su sljedeće aktivnosti:
– izrada i postavljanje tipskih putokaznih ploča na predviđenim mjestima radi lakšeg snalaženja planinara i izletnika
– izrada planinarsko-turističkog panoa i njegovo postavljanje na sjeverni vanjski zid planinarskog doma „Željezničar“ na Oštrcu
– izgradnja vidikovca na sjevernom predvrhu Oštrca s metalnom okruglom pločom s putokazima na mjesta u okolici koja su vidljiva s tog mjesta
– organizacija radnih akcija čišćenja okoliša na planinarskim stazama koje vode prema planinarskom domu Željezničar
– organiziranje kretanja slijepih i slabovidnih osoba stazama oko Oštrca
– organizacija kretanja mladeži i djece stazama oko Oštrca kao i organizacija i provedba edukacija s temama iz zaštite okoliša i planinarenja kao najzdravijeg vida rekreacije
– dodatno se odlučilo na postavljanje informativno-edukacijskog monitora u dvorani planinarskog doma „Željezničar“ na kojem će se objavljivati sve korisne informacije o radu doma, vremenske prognoze i druge obavijesti. Ova dodatna aktivnost realizirat će se vlastitim sredstvima planinarskog društva „Željezničar“.

Denis Ježdik, predsjednik PD "Pinklec"