Kalnikizlet Male planinarske škole

Info: 091 517 3838 (Mladen)  Opširnije

Zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta odgađa se za nedjelju, 24.11.

Hrv. zagorje: Kuna goraizlet Male planinarske škole

Banovina: Hrastovička goraizlet Male planinarske škole

Plan izleta za listopad (pdf)

Plan izleta za studeni (pdf)

22.9.2019. Južni Velebit: Visočica

22092019 visocicaPLANINARSKO DRUŠTVO "PINKLEC" SVETA NEDELJA

organizira jednodnevni planinarski izlet

JUŽNI VELEBIT: Visočica

nedjelja, 22.rujna 2019.

Okupljanje: u 6 sati na parkingu iza pošte u Sv. Nedelji. Vožnja autobusom oko tri i pol sata do Rizvanuše ( planirana pauza tijekom puta od 20 min.).

U 9.30 planirani polazak iz Rizvanuše preko ceste do prijevoja " Cijevi pod pijeskom", gdje počinje markirana staza za Visočicu. Visočica je istaknut vrh nad strmom ličkom padinom Velebita s jednim od najljepših vidikovaca na cijelom Velebitu.

Planirani povratak u Sv. Nedelju oko 22 sata.

Izlet je kondicijski umjereno zahtjevan i tehnički nezahtjevan. Obavezno uzeti štapove, predviđa se oko osam i pol sati planinarenja s pauzama.

Dom pod Visočicom nije opskrbljen pa je svu hranu i piće potrebno ponijeti sa sobom.

Obavezne prijave vodiču: Tihomir 0981679874 ili utorkom na sastanku P.d. Pinkleca u 19 sati (cijena ovisi o broju prijava).

Preporučena oprema: *planinarske cipele, *ruksak, štapovi, *hrana, *piće (bezalkoholno, negazirano, preporuka - 2 litre), čokolada, kišna kabanica ili kišobran, *vjetrovka ili jakna, *rezervna majica i čarape, *osobna iskaznica, *zdravstvena iskaznica, *planinarska iskaznica, *manji komplet za prvu pomoć, planinarska karta, kompas, *baterijska svjetiljka, *nešto novaca (* obavezna oprema). Kompletan popis opreme je na web stranici PD Pinklec.