Velebit: Zavižan

Info: 091 517 3838 (Mladen)  Opširnije

POHORJE (Slo)

Plan izleta za rujan (pdf)

Plan izleta za listopad (pdf)

Mala škola 2019.

20.10.2019. (nedjelja) Velebit: Zavižan

P8050214aPLANINARSKO DRUŠTVO "PINKLEC" SVETA NEDELJA

organizira jednodnevni planinarski izlet
za polaznike male planinarske škole i ostale članove

VELEBIT: Zavižan
nedjelja, 20. listopada 2019.

Plan izleta:
- polazak u 6:30 s parkirališta iza pošte u Svetoj Nedelji, potrebno je doći nekoliko minuta ranije

- prijevoz autobusom do mjesta Krasno na Velebitu, gdje ćemo uz stručno vodstvo razgledati Kuću Velebita
(do Krasnog ima oko 2 sata vožnje, razgled Kuće Velebita traje oko 1 sat)
- oko 10:30 krećemo autobusom prema Zavižanu (oko 1 sat vožnje)
- na Zavižanu ćemo najprije razgledati meteorološku postaju, a potom ćemo prošetati do Velebitskog botaničkog vrta, odakle ćemo se popeti na vrh Balinovac (1601 m, kontrolna točka HPO); prije povratka do planinarskog doma prošetat ćemo do početne točke Premužićeve staze, najljepše planinarske staze u Hrvatskoj; ukoliko nam ostane dovoljno vremena, popet ćemo se do vrha Vučjak (1644 m)
- u 16:30 polazak autobusom sa Zavižana
- dolazak u Svetu Nedelju oko 20:00.

Izlet je kondicijski i tehnički nezahtjevan. Predviđa se oko 4 sata hoda umjerenim planinarskim tempom.
Hranu i piće je potrebno ponijeti sa sobom u ruksaku.

Akontacija za prijevoz: 120 kn. Jedan roditelj u pratnji djeteta - polaznika male škole ima 50 % popusta na cijenu prijevoza. Ulaznice za Nacionalni park i Kuću Velebita su 40 kn (ukupno). Polaznicima male škole ulaznicu plaća Društvo.

Informacije i prijave: 091 517 3838 (Mladen).

Program izleta (pdf)

Preporučena oprema: *planinarske cipele, *ruksak, štapovi, *hrana, *piće (bezalkoholno, negazirano, preporuka - 2 litre), čokolada, kišna kabanica ili kišobran, *vjetrovka ili jakna, *rezervna majica i čarape, *osobna iskaznica, *zdravstvena iskaznica, *planinarska iskaznica, *manji komplet za prvu pomoć, planinarska karta, kompas, *baterijska svjetiljka, *nešto novaca (* obavezna oprema). Kompletan popis opreme dostupan je na web stranici PD Pinklec.