Novaki, Športska 1 / 1. kat,

Mala planinarska škola 2023

I ove jeseni Planinarsko društvo "Pinklec" iz Svete Nedelje organizira malu planinarsku školu za djecu osnovnoškolske dobi. Škola će početi 19. rujna 2023. Za upis u školu potrebno je popuniti obrazac koji se nalazi na sljedećoj poveznici:

https://forms.gle/GabUxqSLTRT2DTaD7 .

Broj prijava ograničen je na 20.

Svaki polaznik škole mora se učlaniti u PD "Pinklec" najkasnije na dan početka male planinarske škole. Isto važi i za roditelje koji žele ići na izlete. Više informacija o učlanjenju pogledajte na sljedećoj poveznici: https://pd-pinklec.hr/index.php/uclanjenje

Nakon toga, sve do sredine studenog, slijede predavanja, izleti i vježbe, sve usklađeno s programom školovanja Hrvatskog planinarskog saveza.

Predavanja će se održavati utorkom od 20:00 do 21:00 u prostorijama PD "Pinklec" u Novakima, Sportska ulica 1 (Društveni dom uz nogometno igralište NK Novaki, 1. kat). Po završetku male škole svi polaznici koji će prisustvovati na 60 % predavanja i izleta dobit će diplomu Hrvatskog planinarskog saveza o završenoj maloj planinarskoj školi.

Predavači i vodiči izleta iskusni su planinarski vodiči, licencirani od strane Komisije za vodiče Hrvatskog planinarskog saveza.

Teme koje će se obrađivati na predavanjima: kretanje po planini, planinarski putovi i obilaznice, ponašanje u planini, planinarska oprema, opasnosti u planini, HGSS, prva pomoć u planini, orijentacija, korištenje karte i kompasa, visokogorstvo, penjanje, tehnička (penjačka) oprema, speleologija, pripreme za odlazak na izlet, boravak u planini, planinarske kuće, domovi, skloništa, prehrana u planini, poznavanje planina, planinarska organizacija, planinarska literatura, povijest planinarstva, meteorologija, zaštita prirode.

Izleti:

23.9.2023.  Dilj gora-Susret malih planinara
1.10.2023.  Sveta Gera
7.-8.10.2023.  Strahinčica-Radoboj
15.10.2023.  Kalnik
22.10.2023.  Zavižan,Balinovac-Velebit
5.11.2023.  Kunagora
12.11.2023.  Lisca-SLO
19.11.2023.  Pohorje- Pot med krošnjami

Vježbe: kretanje u planini, čvorovi, izrada rukohvata, korištenje karte i kompasa (orijentacija), penjanje u stijeni (po želji), podizanje šatora, izrada improviziranog zaklona.

Predavanja:

19.9.2023. Planinarenje,planinarstvo
26.9.2023. Penjanje
10.10.2023. Zaštita prirode
17.10.2023. Opasnosti,pomoć i spašavanje u planini
24.10.2023. Kretanje i bravak u planinama
8.11.2023. Orijentacija

Predavanja, izleti i vježbe prilagođeni su uzrastu polaznika. Plan izleta i vježbi podložan je promjenama, sukladno vremenskim i drugim uvjetima na terenu.

Školarina iznosi 0 kuna. Prijevoz na izlete autobusom za djecu - polaznike male škole je besplatan.

Voditelj male škole: Samir Burnić, licencirani planinarski vodič HPS-a.

Zamjenica voditelja: Duška Kričkić, odgajateljica predškolske djece.

Informacije i prijave na broj 098/272-750, e-mail: malaskola@pd-pinklec.hr ili utorkom od 19 h na društvenim sastancima na adresi Novaki, Sportska 1 (1. kat).

mala planinarska skola plakat2