Osam godina PD "Pinklec"

osn skup1Prije osam godina, 26. kolovoza 2010., u svetonedeljskoj gradskoj vijećnici održana je osnivačka skupština Planinarskog društva "Pinklec" iz Svete Nedelje. Na sjednici su, osim petnaestoro planinara osnivača, prisustvovali i predstavnici gradskog poglavarstva i svih važnijih svetonedeljskih institucija, kao i predstavnici susjednih planinarskih društava te Hrvatskog planinarskog saveza.

Skupštinu je otvorio najstariji osnivač Ivica Čajkovac, koji je nakon pozdravnog govora riječ predao Radnom predsjedništvu u sastavu: Vesna Hajtok, Damir Marenić i Nevenko Čižmešija.

Novoosnovano planinarsko društvo je do osnivačke skupštine iza sebe imalo već sedam planinarskih izleta, a nakon toga, sve do današnjih dana, rijetko je koji vikend prošao bez izleta.

osn skup2